Ekonomi

Akbank’tan Türkiye’nin İlk Sosyal Temalı Sendikasyon Kredisi

Akbank, yenilediği sendikasyon kredisiyle Türkiye ekonomisine 500 milyon dolarlık taban sağladı. 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti SOFR+%4,25 ve Euribor+%4,00 oldu. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen sosyal temalı sendikasyon kredisine 16 ülkeden 30 banka katıldı.

 

Akbank’ın tamamladığı sendikasyon kredisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Genel Müdür Hakan Binbaşgil, “Küresel ekonomide süregelen zorluklara rağmen 500 milyon USD tutarında ilk sosyal temalı sendikasyon kredimize imza attık. İşlemimize katılan ve destek veren tüm yatırımcılara ve muhabir bankalara teşekkür ederiz.”

“Türkiye’nin ilk sosyal sendikasyon kredisi ile sürdürülebilirlik yolculuğumuza devam ediyoruz”

Türkiye’de yaşanan deprem sonrasında Akbank’ın bölgeye ve müşterilerine verdiği desteğin devam ettiğine dikkat çeken Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, “Sosyal temalı sendikasyon kredimiz ile sürdürülebilirlik yolculuğumuza devam ediyoruz. Depremden etkilenen müşterilerimizin dış ticaret işlemlerinin finansmanında kullanılacak sendikasyon kredimiz de sürdürülebilirlik alanındaki yenilikçi vizyonumuzu destekliyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

seydisehir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu