Haber

Amedspor cephesinden olaylı maçla ilgili TFF Başkanı Büyükeş çok konuşulacak: Telefonu kapattı

TFF 2. Lig’de Bursa’da oynanan Bursaspor-Amedspor maçında yaşanan olayların ardından Amedspor Lideri Selahattin Yıldırım çarpıcı bir mesaj paylaştı.

“TFF BAŞKANI kapattı”

Amedspor Lideri Selahattin Yıldırım, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin olaylara kayıtsız kaldığını paylaşarak, “Dünden bu yana tüm barbarlıklara, saldırılara, müdahalesizliğe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rağmen sahada korkusuzca mücadele eden aslanlarımız. TFF telefonu kapattı, hakem birinin ölmesini bekliyordu ki maç tatil oldu, hocalarımızı ve yöneticilerimizi tebrik ediyoruz.” terimleri kullandı.

7 TUTUKLAMA, 3 GÜVENLİK YÖNETİMİ KALDIRMA

Bursa Valiliği, TFF 2. Lig mücadelesinde Bursaspor’un 2-1’lik galibiyetiyle sonuçlanan Amedspor maçında 7 kişinin gözaltına alındığını, 3 güvenlik yöneticisinin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, “İlimizde gerçekleştirilen tüm sportif faaliyetlerde alınacak tedbirler, faaliyetin yoğunluğu ile orantılı olarak maç öncesi ve maç sonrasını kapsayacak şekilde planlanmakta ve uygulanmaktadır. Bugünkü maçta meydana gelen olaylarla ilgili olarak kamu hizmetinde görevli 3 güvenlik görevlisi görevden uzaklaştırıldı ve haklarında soruşturma başlatıldı. maçın sonunda soyunma odasında meydana gelen darp olayının sorumluları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordinasyonunda, hakkında işlem başlatıldı. Bu kapsamda şu ana kadar 7 kişi gözaltına alındı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu