Haber

Aydemir’den muhalefete tepki: ‘Hakikatleri tersyüz ediyorlar’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İstanbul Beyoğlu’ndaki terör saldırısına ilişkin muhalefetin yaklaşımına sert tepki vererek, “Hiç olmazsa terör mevzusunda bir arada olalım. Canlar gidiyor, aileler paramparça oluyor. Buna rağmen ‘Buradan bir şey devşirebilir miyiz?’ diye düşünüyorlar.” dedi.

Aydemir’in Basın Toplantısı

Milletvekili Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, altılı masanın İstanbul’daki terör saldırısına ait tutumunu eleştirdi.

Saldırının gerisinde terör örgütü PKK’nın bulunduğunun açık olmasına rağmen bazı siyasetçilerin, başka maksat varmış gibi “edepsizce açıklamalar yaptığını” söyleyen Milletvekili Aydemir, “Böyle bir şey olur mu? Siyaseten çıkar elde edebilmek için hakikatleri ters yüz ediyorlar. Yazıklar olsun.” diye konuştu.

Aydemir’den Ulusal Duruş Vurgusu

Milletvekili Aydemir, ‘Yüreğimiz, paramparça, malum terör saldırısından dolayı Içimiz kan ağlıyor, 6 canımızı kaybettik. Çok sayıda insanımız yaralandı. En mühimi bir defa toplumda bu yürek yaralarının açılması. Hakikaten zemini bozuyor. Bu yönüyle o kadar üzgünüz ki. ve bir şeyin altını çiziyoruz; Keşke hiç olmazsa bu zamanlarda hep beraber aynı duyguları taşısak ve aynı tepkileri verirsek.’ dedi

Aydemir’den Muhalefete Sert Tepki

Milletvekili Aydemir, ‘Bu verilmeyince yüreğimizdeki yangın daha da bir kabarıyor. Muhalefetin haline bakın ne kadar acı değil mi? Bakın. PKKPD çok açık bir biçimde. Bu terörist aksiyonun gerisinde olmasına karşın hala daha birtakım gazeteciler, kimi siyasetçiler güya öteki bir gaye varmış üzere edepsizce açıklamalar yapabiliyorlar’ kaydını düştü

Aydemir’den Tepki

Terör saldırısının gerisinde diğer bir şey varmış üzere göstermeye çalışanların bulunduğunu belirten Milletvekili Aydemir, “Aslında yaptıkları, teröristleri aklama, teröre meydan açma. İnsanda vicdan olur. Böyle olduğu için terör yeri geldiğinde mesafe alıyor. Hiç olmazsa terör mevzusunda bir arada olalım. Canlar gidiyor, aileler paramparça oluyor. Buna rağmen ‘Buradan bir şey devşirebilir miyiz?’ diye düşünüyorlar.” dedi.

‘Açıklamada ‘PKK/PYD’ İfadesi Yok’

Altılı masanın terör saldırısını kınayan ortak bildiri yayımladığını söz eden Milletvekili Aydemir, şöyle konuştu: “Açıklamada ‘PKK/PYD’ tabiri yok. ‘Terörü kınıyoruz…’ Halbuki aşikar oldu ki ardında PKK/PYD var, neden ismini geçirmiyorsunuz? ‘HDP’yi korkuturuz, küstürürüz…’ Yalnızca o değil, bombayı patlatan teröristin ABD’nin Suriye’deki kamplarında eğitildiğine yönelik bilgiler var. Acaba ABD’yi küstürmeme korkusu nedeniyle mi yoksa daha evvel ‘PYD’yi terör örgütü olarak görmüyoruz’ diyen Kılıçdaroğlu’nu masadan refüze etmemek için mi bildiride PKK/PYD’nin adı geçmiyor? Bu yapıdan bu ülkeye, millete fayda gelir mi? Asla gelmez. Bunların bu ikircikli hali millet tarafından da nefretle karşılanıyor.”

Yargı Reformu

Basın toplantısında Yargı Reformlarına değinen, Adalet Bakanlığı kaydında hayata geçirilen düzenlemeleri hatırlatan Milletvekili Aydemir, Bakan Bozdağ’a teşekkür ederek, ‘Yaklaşık 76 milyar dolayında bir bütçesi var Adalet Bakanlığı’nın. Çok sayıda yeni ünite açmışız Adalet Bakanlığı olarak. Eskiyle kıyas götürmeyecek kadar bakanlığımızı yükseklere, üstlere taşımışız her alanda hem fiziki manada hem de çıkardığımız kanunlarla. ‘ dedi

Milletvekili Aydemir, ‘Anayasa Mahkemesine kişisel müracaat hakkını biz tanımışız. Adaletin önünü böylesine açıyoruz. İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumunu oluşturmuşuz. Bunlar dediğim üzere muhalefetin. Zihin haritasına hiç almayacağı şeyler. Lekelenmeme Hakkını getirmişiz insanlara. Yani her birimizin adalet önünde çok daha özel bir hale gelmesi, toplum içerisinde çok daha kendini korunaklı hissetmesi için ne lazım geliyorsa onları yapmışız Karşı taraf ne yapıyor. Karşı taraf mahkeme basıyor’ diye konuştu.

Aydemir KKTC’nin 39’uncu Yıl Gururunu Paylaştı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kuruluşunun 39’uncu yılını ulusal gururla kutladıklarını belirten Milletvekili Aydemir, Kıbrıs Barış Harekatını gerçekleştiren Necmettin Erbakan ve Bülent Ecevit’i hayır ve rahmetle andıklarını belirtti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üye olarak kabul edildiğini, bunu memnuniyet ve iftiharla karşıladıklarını aktaran Milletvekili Aydemir, ‘Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Allah’ın izniyle bütün dünyanın tanıyacağı. bir özel devlet olacak işte o tohumu atanlara. rahmetle yöneliyoruz. ‘ dedi. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu