Haber

Bakan Çavuşoğlu, Lavrov ve Kanadalı mevkidaşı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Kanadalı mevkidaşı Melanie Joly ile Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de başka görüşmelerde bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’deki temaslarını sürdürüyor. Bakan Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çavuşoğlu, “Deprem yardımı için kendisine tekrar teşekkür ettik. Bölgemizdeki son gelişmeleri ele aldık.”

Çavuşoğlu, Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly ile de bir araya geldi. Çavuşoğlu, Ukrayna’daki gelişmeler ve NATO’nun genişlemesinin ele alındığı görüşmede Kanada’nın deprem yardımı için mevkidaşı Joly’ye teşekkür etti.

G20 gündemi

G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda insani yardım ve afet yardımı, gıda ve enerji güvenliği, terörle mücadele, çok taraflılığın güçlendirilmesi ve kalkınma işbirliği başta olmak üzere küresel gündemde öne çıkan konularda görüş alışverişinde bulunulacak.

Bakan Çavuşoğlu, Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya’dan oluşan MIKTA’nın 23. Dışişleri Bakanları Toplantısı’na da katılacak. – YENİ DELHİ

dumlupinar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu