Haber

Bakan Koca: “Pazarcık’ta Bir Çadır Kentte Şiddetli Yağmur ve Rüzgar Nedeniyle Bir Kişi Hayatını Kaybetti, 50 Kişi Yaralandı”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen fırtına ve hortumla ilgili olarak; Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki çadır kentte şiddetli yağmur ve rüzgar nedeniyle 1 kişi olay yerinde hayatını kaybetti, 50 kişi de yaralandı.”

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bugün fırtına ve hortum meydana geldi. Depremde ağır hasar gören binaların bir kısmı çadırların çatılarından düştü ve elektrik direkleri çöktü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, fırtına nedeniyle hayatını kaybeden ve yaralananlarla ilgili bu akşam Twitter’dan açıklama yaptı. Koca’nın açıklaması şöyle:

“Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bulunan çadır kentte şiddetli yağmur ve rüzgar nedeniyle 1 kişi olay yerinde hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı. Yaralılardan şu an ciddi sağlık sorunu yok. Ailemize Allah’tan rahmet diliyoruz.” hayatını kaybeden vatandaşa geçmiş olsun, olaydan etkilenenlere geçmiş olsun.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu