Haber

Beşiktaş Yönetimi ile Futbolcular Arasında Ücret Anlaşmazlığı

Yönetimin önerdiği rakamlarla oyuncuların istediği rakamlar arasında fark var.

Ali DANAŞ/ İSTANBUL, – Yaz transfer döneminin bitimine iki gün kala, fırsat transferleri dışında yeni bir destek vermeyecek olan Beşiktaş’ta gözler iç transferlere çevrildi.

Daha önce Necip Uysal’la 2 yıllık yeni sözleşme imzalayan yönetim, sözleşmesinin 1 yıl kalan Mert Günok’la masaya oturup, tecrübeli eldivenin sözleşmesini 2025 sezon sonuna kadar yeniledi. Daha sonra (başkan Ahmet Nur Çebi’nin iki gün önce açıkladığı gibi) Gedson, maaşında ciddi bir iyileştirme yaparak Fernandes’in sözleşmesini bir yıl daha uzattı.

YÖNETİMİN ÖNERİYORDUĞU NUMARALAR İLE FUTBOLCULARIN İSTEDİĞİ NUMARALAR ARASINDA FARK VAR

Gedson ve Mert Günok’un fiyat iyileştirmeleri ve sözleşme uzatmalarının ardından tüm dikkatler Cenk Tosun ve Salih Uçan’ın üzerinde yoğunlaştı. Her iki milli oyuncuyla yeniden sözleşme imzalamak isteyen Beşiktaş yönetimi, önerdiği rakam ile oyuncuların talep ettiği rakamlar arasında ciddi fark olması nedeniyle ilk etapta anlaşmaya varamadı. En son Salih ve Cenk’e Türk oldukları için TL bazlı görüşmelerde 30 milyon TL civarında bir fiyat teklif eden yönetim, şimdilik her iki oyuncu tarafından da reddedildi. Kulislerden edinilen bilgiye göre Salih 40 milyon TL’ye, Cenk ise 45 milyon TL’ye yeni sözleşme istiyor. Siyah beyazlı ekip, Cenk ve Salih ile orta yolun bulunacağını ve mutlaka anlaşmaya varılacağını düşünürken, milli futbolcuların önümüzdeki süreçte nasıl davranacağı merak konusu. Çünkü her iki futbolcunun da ocak ayı itibarıyla istediği takımla görüşme hakkı bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu