Haber

Bursa’nın termali vitrine çıkıyor

BURSA (İGFA) – Bursa’nın sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri kıymetlendirerek, kentin turizm potansiyelini öne çıkaracak yatırımlara yük veren Büyükşehir Belediyesi, Gemlik İlçesi’ne kazandıracağı Termal Turizm Tesisinde inşaat çalışmalarını sürdürüyor.

Hisar Mahallesi’nde yaklaşık 9 bin metrekarelik alana konuşlandırılan tesis, toplam 6098 metrekare inşaat alanına sahip. 3 kattan oluşan tesisin, bodrum katında 7 adet özel aile banyosu, mescitler, teknik hacimler ve sığınak yer alıyor. Taban katta 2 adet termal havuz, 2 adet hamam, masaj-sauna kısmı, soyunma, duş, wc ve dinlenme alanı bulunurken, tesisin birinci katında ise bay-bayan fitness salonları, terapi kısmı, kafeterya ve konaklama kısmı yer alıyor.

Termal Turizm Tesisindeki inşaat alanını gezerek çalışmaları yerinde inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, belediye ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Gemlik’te şahane bir projenin yükseldiğini söyleyen Lider Aktaş, Bursa’nın doğal hoşlukları, tarihi ve kültürel birikimiyle ün salmış bir kent olduğunu belirtti.

GEMLİK’E GÜÇ KATACAK

Gemlik’te Terme diye bilinen tesislerin uzun yıllar eski haliyle bölge halkına hizmet ettiğini lisana getiren Lider Aktaş, “2017 yılında burasıyla alakalı ihale yaparak süreci başlatmıştık. Ardından gelişen pandemi süreci ve müteahhit değişimiyle birlikte süreç yavaşlamıştı. Artık gerekli ihale çalışmaları yapıldı. İnşaatımız şuan yüzde 55’ler düzeyine ulaştı. 2023 Haziran ayına kadar büsbütün bitirip faaliyete açmayı planlıyoruz. Burası Türkiye genelinde argümanlı bir pozisyonda olacak. Turizmle ilgili gayeleri olan bir kentiz. Gemlik zati değerli pozisyonda bulunuyor. Bu tesis, Gemlik’e önemli bir güç verecektir. Önemli bir çekim merkezi olacaktır. Yakın vakitte ikmal ihalesini gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 90 milyonluk bir bedelle sonuçlandırılacak. Bittiğinde Gemlik ve Bursa ismine kıymetli bir kazanım olacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İyi olsun” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu