Haber

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi suçladı

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin “Kamu görevlisini görevinden dolayı alenen aşağılama” kabahatini kendisine “sekreterya işbirlikçisi” dediği iddiasıyla işlediği gerekçesiyle yanılgıya düştü. ve bir “taslak”.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Jandarma ile Muğla Milas İkizköy’de Akbelen Ormanı ortasında yaşananların ardından yaptığı açıklamada kendisine hakaret ettiği iddiasıyla MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu. Tanal dilekçesinde şu değerlendirmelerde bulundu:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lideri Devlet Bahçeli, Muğla’nın Milas İlçesi’ne bağlı İkizköy İlçesi’ndeki Akbelen Ormanı’na giren ve kömür madeni sahası için ağaç kısmına itiraz ederek haklarını kullanan vatandaşların kişisel verilerinin alınmadığını bildirdi. demokratik, barışçıl ve silahsız protesto yapmak hukuka aykırıydı.Görevdeki jandarma görevlisi tarafından kayıt altına alınmasına karşı çıkmam vesilesiyle yazılı açıklama yaptı.

‘YOK EDİCİ İŞBİRLİĞİ’ ‘TASLAK’ BİÇİMİNDE İFADELERLE HAKARETLER YAPTI’

Devlet Bahçeli, MHP’nin resmi internet sitesinde ve partisinin resmi Twitter adresinden paylaşılan ifadesinde, jandarmaya ‘haydut’ diye bağırdığımı öne sürerek jandarmaya hakaretler yağdırdı. “aptal işbirlikçi”.

“CEVAP VERDİĞİM KÖLEYİ TÜRK ASKERİNE YAPARDI”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de şan, fazilet ve gururla yaşadığım Türk vatanında “Türk askerine düşmanca davrandım” iftirasında bulundu.

“EVİNE VE MİLLETİNE AİT BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞINI AKIL VE RIZASI KARŞISINDA DİKKATE ALMAYA ÇALIŞTI”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir üyesi olarak, Cumhuriyet’i bir kez daha kuran ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir üyesi olarak, milletvekili olarak ‘yer işgal etmek’ anlamına gelen ‘Müstevli’ kelimesi , bana yönelikti. İşbirlikçi tabirini kullanmak şeref ve haysiyetime yönelik önemli bir saldırıdır. Yine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türk vatanında Türk askerine düşmanca davrandım” diyerek vatanına ve milletine sadık bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını ima etmeye çalıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu