Haber

Elazığ’da ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

Elazığ’da ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

ELAZIĞ – Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen Elazığ’da ağır hasarlı binaların yıkım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen Elazığ’da ağır hasarlı binaların yıkım çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda çevre güvenliğini de üzerine alan firmalar, kent genelinde ağır hasar gören binaların bir an önce yıkılması için çalışmalarını sürdürüyor.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen binaları yıktıklarını kaydeden Uğur Coşkun, “Şu anda merkezde birçok mahallede yıkım çalışması yapıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızı bir an önce rahatlatmak. Makinalarımızın her daim çalışmasını temenni ediyoruz.Tozdan dolayı vatandaşlarımız için yorucu bir süreç stresli olabiliyor ve hava sıcaklığının da etkisiyle işler biraz daha zorlaşıyor.Vatandaşlarımızdan ricamız biraz daha sabırlı olmaları.Genelge var. Ülkemizde ağır hasarlı bina sıkıntısı var.Ağır hasarlı binaların varlığı teğetsel giden yeni binalar.11 ilde ağır hasarlı bina sayısı bir an önce yıkılmalı.Buradaki birçok bina yıkıldı, bu da kaçınılmaz olarak etkiledi. kira fiyatları.İnşaat departmanı arz ve talebe yetişemez hale geldi.Devletimiz hızla müdahale ederek yıkılan binaların yerine TOKİ Evlerini yapmaya başladılar. TOKİ konutları bittikten sonra kira fiyatlarının daha hızlı bir şekilde dengeyi bulacağını düşünüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu