Haber

Enkazdan 261 saat sonra kurtarılan Mustafa eşi ve bebeğiyle görüştü

HATAY’da meydana gelen depremin ardından 261’inci saatte enkazdan kurtarılan Mustafa Avcı (34), eşi Bilge ve deprem gecesi dünyaya gelen bebeği ile tedavi gördüğü Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde buluştu. Görüşmede duygusal anlar yaşandı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen iller arasında yer alan Hatay’da çöken özel hastanenin enkazından 261 saat sonra kurtarılan Mustafa Avcı, ilk tedavisinin ardından Mersin’e sevk edildi. Ambulansla Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Avcı tedavi altına alındı. Avcı, burada enkaz altından çıkarılan eşi Bilge Şahinkaya Avcı (28) ve deprem öncesi saat 23.50’de dünyaya gelen kızı Almila ile bir araya geldi. Görüşmede duygusal anlar yaşandı.

Tedavisini sürdüren Mustafa Avcı, “11 gün enkaz altında kaldım. Güneşi görmek, temiz havayı solumak büyük zevk. Enkazın içinde 2 kişiydik. Birbirimizin yüzünü görmedik. 10 gün sadece sesimizi duyduk eşimi doğum için hastaneye getirdik aşağı indim aşağı inmek için asansöre bindim. O sırada deprem meydana geldi. Hemen kendimi dışarı attım. Allah herkesten razı olsun, herkes çok ilgilendi. Çok mutluyum, yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Biraz ağrım var, ondan başka bir şeyim yok” dedi.

Hastanede eşine kavuşan Bilge Şahinkaya Avcı, eşine sağ salim kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

koycegizhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu