Haber

Erzurum’da buzlar kırıldı, buz sarkıtları 2 metreyi aştı

Erzurum’da buzlar kırıldı, buz sarkıtları 2 metreyi aştı

ERZURUM – Erzurum’da kar yağışı yerini soğuk havaya bıraktı. Etkili soğuk hava nedeniyle çatılarda oluşan buz sarkıtları 2 metreyi aştı.

Hava sıcaklığının eksi 11’e düştüğü Erzurum’da çatılarda dev buz sarkıtları oluştu. Boyları 2 metreyi aşan buz sarkıtları adeta buzdan bir duvar görünümü oluşturdu. Erzurum’da en düşük hava sıcaklığı gece sıfırın altında 11, gündüz 4 derece olarak ölçüldü. Soğuk havanın etkili olduğu kentte belediye gruplarının kar temizleme çalışması sürüyor.

Öte yandan Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum’da 11, Ardahan 17, Erzincan’da 6 ve Bayburt’ta 10 gece sıcaklığı sıfırın altında ölçtü. Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde kar yüksekliği 103 santimetreye ulaştı.

“Buzlanma ve donma uyarısı”

Yetkililerden yapılan açıklamada, “Bölgemiz genelinde havanın çok bulutlu ve aralıklı kar yağışı geçeceği, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus, buzlanma ve don olayı olacağı tahmin ediliyor. Çığ olduğu için. Bölgemizde kar örtüsünün fazla olduğu dik yokuşlarda risk oluşmakta, yetkililerin ve Vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.Bölgemizin tamamında don ve don beklendiğinden vatandaşlarımız, özellikle sürücüler ve ilgililerin aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. meydana gelebilir” dedi.

kepsuthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu