Haber

HATAY DEPREMİNDEN SONRA EVİNDEN PANİK OLARAK ERKEN DOĞUM YAPILAN HAMİLE

HATAY’ın Altınözü ilçesindeki 6.4 büyüklüğündeki depremde hafif hasarlı binalarda mahsur kalan Suriye uyruklu hamile Culya Keykuni, dışarı çıkmakta güçlük çektikten sonra korku ve panik nedeniyle doğuma başladı. Eşi tarafından hastaneye kaldırılan Keykuni, depremden yarım saat sonra kızını dünyaya getirdi.

Merkez üssü Hatay’ın Defne ilçesinde olan 6,4 büyüklüğündeki depremde, Altınözü’ndeki hafif hasarlı olduğu belirtilen evinde bulunan hamile Culya Keykuni (22), panik içinde eşiyle birlikte dışarı çıktı. Bu sırada doğum sancıları artan Culya Keykuni, eşi tarafından sahra hastanesine kaldırıldı. Hamileliğinin 34. haftasında olduğu öğrenilen Culya Keykuni, hastanede erken doğum yaptı. Culya Keykuni, ikinci çocuğunu depremden yarım saat sonra sahra hastanesinde doğurdu. Anne ve kız bebeğin durumunun yeterli olduğu öğrenildi.

Baba Hasan Keykuni, ‘Depremden kaçıyorduk, 3 merdiven kalmıştı. Üstünden atladık ve sonra buraya geldik. Panikleyen jandarma bizi buraya getirdi. Tanrı seni korusun. Geldikten sonra ‘Doğuracak’ dediler. Yarım saat sonra doğum yaptı. Karım çok iyidir. Yoğun bakımda Adana Şehir Hastanesine kaldırılacak. Çok memnunuz, iyi durumda. Narlı’da evde kalıyorduk. Çadır olmadığı için evdeydik. Mühendisler ‘Eviniz biraz hasar görmüş olabilir’ dediler. Evdeydik. Evin yıkılıp yıkılmadığını görmedim” dedi.

mamakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu