Haber

İBB Yurtlarında Barınan Öğrenciler Üniversitelerin Kapanmasını Anlatırken Adeta Kıskançlıklarını Anlattılar

Ekrem İmamoğlu’nun Twitter hesabından ‘Açık Üniversiteler’ daveti yapması üzerine İBB yurdunda kalan öğrenciler yorum paylaşmaya başladı. Yetkililerin kendileriyle ne kadar ilgilendiğini ve mağduriyetlerinin kısa sürede giderildiğini bazı anılarını anlattılar.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerin bahar geçişlerinin 9 Şubat’ta yapılacak ikinci bir duyuruya kadar ertelendiğini duyurdu.

Ardından 11 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversitelerin yaza kadar uzaktan eğitime başlayacağını, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait yurtların depremzedelerin kullanımına açılacağını duyurdu.

Üniversitelerin kapatılması birçok akademisyen, veli ve öğrenciden tepki gördü. Öte yandan Ankara Barosu ve Eğitim-Sen, iddiayla ilgili dava açtı.

Sonuç değişmedi ancak YÖK’ün açıklamasına göre üniversitelerin nisan ayında ‘olasılıkla’ hibrit sisteme geçebileceği belirtildi.

Konuyla ilgili sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümeye devam ederken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, okullarının açılmasını isteyen öğrencilere destek verdi.

İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yetkililere ‘Derhal bu yanlıştan dönün’ diye seslendi.

İşte o tweet:

Bu tweet birçok öğrenciden retweet ve alıntı aldı. Bir kısmı İBB yurdunda kalan öğrencilerdi.

Bir öğrenci, İBB’nin yurtları açık tuttuğunu ve kendilerine istedikleri zaman gelmeleri için inisiyatif verildiğini ifade etti. Eğitim burslarının da ödenmeye devam ettiğini söyledi.

Bir başka öğrenci ise sınava online dönemde girmek zorunda kaldığını ve elektrik kesintisi ile ilgili mağduriyetlerinin hızla giderildiğini paylaştı.

??

Bir başka öğrenci ise yurdun imkanları kullanılarak kendisine ilgiyle yaklaşıldığını şu sözlerle ifade etmiştir:

Diğer öğrenciler hikayeleri dinlerken, herhangi bir şikayet olmaması onları çok şaşırttı.

??

Başka bir kullanıcı ise bunların aslında olması gereken şeyler olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu