Yaşam

İkinci Dünya Savaşı Sırasında İngiltere’de Yapılan Vahşi Hayvan Katliam Sizi Şok Edecek!

İkinci Dünya Savaşı sırasında pek çok kan donduran olay olmasına rağmen, bugün İngiltere tarafından hala resmi olarak tanınmayan bir hayvan katliamı, bunların en korkutucu ve ruhsuz olanı olabilir. Yüzbinlerce hayvanın katledildiği bu vahşi soykırımın gerekçelerine çok şaşıracaksınız.

Kaynak:https://eksiseyler.com/english-hukume…

İkinci Dünya Savaşı yaklaşırken, İngiltere tüm vatandaşlara besin takviyesi sağlamak konusunda endişeliydi.

1940’ta Londra üzerinde bir Alman bombardıman uçağı. Fotoğraf: Imperial War Museum

Olası bir kıtlıktan korkan İngiliz devleti, evcil hayvanı olan vatandaşlarını ötenazi yoluyla yakın arkadaşlarını uyutmaya çağırdı.

Jan Willemsen/Flickr Creative Commons Lisansı (CC BY-NC-SA 2.0)

Milliyetçilik duygusuyla birçok İngiliz, evcil hayvanlarını yakındaki veterinerlere götürerek ötenazi yapmaya karar verdi. Durum o kadar vahimdi ki tahminen dört yüz bin ila yedi yüz elli bin köpek ve kedi öldürüldü ve ülkenin kloroform kaynakları tükendi.

İkinci Dünya Savaşı başladıktan sonra beklenen kıtlık tehlikesi gerçekleşmedi ve birçok evcil hayvan sahibi pişmanlıklarını dile getirdi. Tanınmış hayvan dernekleri ve hayvanseverler birçok eylem düzenledi.

Bu eleştiriler üzerine The Times gazetesi, insanların açlıktan değil, sorumsuzluktan dolayı hayvanlarını öldürdüğüne dair eleştirel bir haber yayınladı.

Bugün gereksiz bir telaşla gerçekleştirilen bu hayvan katliamı İngiltere tarafından resmi olarak tanınmasa da Londra’daki Hyde Park, bu kanlı tarihi unutmamak için “Animals in War” ile ölen hayvanları anıyor.

tr.wikipedia.org

akdeniz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu