Haber

İmamoğlu: Seçimi birinci cinste bitirmek farzdır, farzdır

Millet İttifakı seçim çalışmaları kapsamında bugün İstanbul Maltepe’de miting düzenledi.

Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi halinde milletvekili olacağını ilan ettiği İBB Lideri CHP Ekrem İmamoğlu, İstanbul’daki mitingde konuştu. Çoğu sözüyle iktidarı hedefleyen İmamoğlu, birinci tipte seçimlerin bitirilmesinin “zorunlu” olduğunu söyledi.

“Her iki belediye başkanı da 4 yıl önce duyulan halk desteğinin 10 puan önünde takviye alıyor. Her işimizi engelleyen bu hükümete rağmen bu kadarını yapıyorsak… Siz bize bu gücü verin, bize İstanbul’a hakim olma gücü verin.” , Ankara ve yurdun 81 iline uçalım. Cümle aleminde nasıl iş yapılır hep birlikte gösterelim. Bu seçimi ikinci seçeneğe bırakmayın. Her türlü işi yaparlar. Sonra suçu üzerimize yıkmaya çalışıyorlar. Bu yüzden kaybedecek bir günümüz yok. Bugünün işini yarına bırakmayacağız. bu yüzden b Bu işi birincil tıpta bitirmek farzdır, farzdır.”

BENZER AÇIKLAMA TÜRK’TEN DE GEÇTİ

HDP’li Ahmet Türk de bugün düzenlenen mitingde İmamoğlu ile benzer ifadeler kullandı, “AK Parti’ye oy vermek günahtır, haramdır”konuşmuştu.

MİLLİ İTTİFAK Mitinginde HDP BAYRAKLARI

Öte yandan Millet İttifakı’nın Maltepe mitinginde HDP/Yeşil Sol Parti bayrakları kameralara yansıdı.

HDP SEÇİME YEŞİL SOL PARTİ LİSTESİNDEN GİRECEK

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Anayasa Mahkemesi’ndeki (AYM) kapatma davası nedeniyle seçime Yeşil Sol Parti (YSP) listesinden girecek.

HDP/Yeşil Sol Parti liderliğindeki Emek ve Özgürlük İttifakı, cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçaroğlu’nun lehine aday göstermeme kararı aldı.

KAYNAK: HABER7

cumayeri-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu