Haber

KAHRAMANMARAŞ’ta 222. saatte enkazdan çıkarılan MELIKE İMAMOĞLU TEDAVİ GÖRÜYOR

KAHRAMANMARAŞ’taki depremde yıkılan 7 katlı Gülbike Apartmanı’nın enkazında kalan ve 222 saat sonra sağ olarak kurtarılan Melike İmamoğlu (42), Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Transfer olduğu Adana. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde yıkılan Gülbike Apartmanı’nda yaşam belirtisi tespit eden Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD, madenciler ve yabancı arama kurtarma ekipleri seferber oldu. Açılan yaşam koridorundan Melike İmamoğlu’na ulaşıldı. Sağdaki İmamoğlu, 222 saat sonra enkazdan çıkarıldı. İmamoğlu, ilk müdahalenin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi. Hastaneye kaldırılan İmamoğlu, yoğun bakımda tedaviye alındı. Sağlık durumunun iyi olduğu İmamoğlu, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’e sevk edildi ve Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Gündüz’ü ziyaret etti. Geçmiş olsun Rektör Tuncel, Çok uzun zaman sonra harap oldunuz ama çok iyi durumdasınız maşallah. Çok iyi gidiyor, her şey yoluna girecek. Burada size en iyi şekilde bakacağız dedi. Melike İmamoğlu da sadece “Allah ondan razı olsun” dedi.

SAĞ BACAKTA DOLAŞIM BOZUKLUĞU OLABİLİR

Melike İmamoğlu’nun sağlık durumu hakkında bilgi veren Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz ise ezilme sendromu ihtimalinin yüksek olması nedeniyle ağır bakımda tedavi altına alındığını belirterek, şunları söyledi:

Bize getirildiğinde bilinci kapalıydı, teneffüsü düzenliydi. Açlık ve susuzlukla ilgili bazı sorunları var. Ancak, önemli bir sorun gibi görünmüyor. Sağ bacaktaki dolaşım bozukluğundan kaynaklanabileceğini düşündüğümüz bir durumu inceliyoruz. Crush sendromu olasılığı yüksek olduğu için tedavisine ağır bakımda devam ediyoruz.

ergeneajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu