Haber

Kidzania İstanbul Öykü Yarışması “Daha İyi Bir Dünya”ya Davet Ediyor

KidZania İstanbul ve Erbulak House tarafından düzenlenen “Sen de Yaz” hikaye yarışması için başvurular başladı. “Daha İyi Bir Dünya” temalı bu yılki yarışmaya 10-14 yaş arası çocuklar hayal dünyası modelini anlatarak başvurabilirler.

Çocuklar için tasarlanmış özel bir şehir olan KidZania İstanbul ve Erbulak Evi, bu yıl ikincisi düzenlenen “Sen de Yaz” hikaye yarışmasının startını verdi. Genç yazarları “Daha iyi bir dünya” teması altında yazacakları öykülerle yaratıcılıklarını ortaya koymaya davet eden yarışmaya 10-14 yaş arası tüm çocuklar katılabilir. Hayallerindeki dünyayı yazıya dökerek yarışmaya katılacak genç yazarlar; kurmayı hayal ettikleri alternatif bir dünya modelinde yaşadıklarını dünyaya anlatarak yarışmaya başvurabilecekler.

“KAZANAN HİKAYELER ERBULAK KİTABIYLA HAYATA GEÇİRECEK”

Özden İnal, Ömür Kurt, Göktuğ Canbaba, Aslı Perker, Ayşe Erbulak, Sevinç Erbulak, Özden Özgürdal, Dağhan Külegeç, Varol Yaşaroğlu, Meral Molinas ve Ebru gibi Türkiye’de sanat alanında önemli isimlerin yer aldığı Irk Seçim Kurulu Kidzania yönetiminden Timur, Gelen başvurular arasında finalistleri 20 hikaye belirleyecek. Seçilen öyküler, toplu öykü kitabı olarak Erbulak Kitap tarafından yayımlanacak. Gelir, bu hikaye kitabının web sitelerinde, kitapçılarda ve KidZania National Store’da satılmasıyla depremzedelere bağışlanacak.

Yarışmaya katılmak için hikayeler; Word belgesi formatında, normal sayfa (A4) boyutunda, 12 punto, Times New Roman yazı tipinde, 1,5 satır aralığında, 800 ile 1200 kelime arasında, ortasında yazılmalıdır. Yarış kuralları için başvuru formunda yer alan yarışma şartnamelerine KidZania web sitesinden ulaşılabilir.

Son başvuru tarihi 21 Mayıs 2023 Pazar olan yarışma, seçilen 20 öykünün 03 Haziran 2023 tarihinde duyurulması ile sona erecek. Siz de hayal dünyanızın Erbulak Kitap’tan çıkacak bir kitapla hayat bulmasını istiyorsanız, Son başvuru tarihi 21 Mayıs 2023 olan yarışa başvurular https://istanbul.kidzania.com/tr-tr/pages/sendeyaz adresinden yapılıyor.

REKLAM YAYINI

Kaynak: ANKA / Finans

goksun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu