Haber

Niğde Valisi Çelik ve Belediye Başkanı Özdemir’den “10 Kasım” mesajı

Niğde Valisi Cahit Çelik ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Çelik, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yıl dönümünde milli saygı, sevgi ve minnetle andıklarını belirtti.

Çelik, büyük Cumhurbaşkanı Atatürk’ün, ülkenin karşılaştığı imkansızlıklara boyun eğmediğini, kararlı ve dirençli tutumuyla Türk milletini milli mücadelede zafere taşıdığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“İstiklal mücadelesine öncülük ederek, ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için büyük çaba sarf eden Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri dehasıyla başarılı bir komutan ve cumhurbaşkanı olarak milli hafızamızda ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. ve kararlı duruş. Türk milletinin kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu “Kurucu Ulu Önder Atatürk, başarılarıyla sadece Türk milletine değil, dünya milletlerine de örnek olmuştur, tutum ve davranışlar. Ölümünün 85’inci yıl dönümünde tarihe ve tüm insanlığa imza atan Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyorum.”

Belediye Başkanı Emrah Özdemir de mesajında ​​şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85’inci yılında şükran ve rahmetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliği ve vizyonu sayesinde, bugün bağımsız, güçlü ve gelişmiş bir ülkede yaşıyoruz. Atatürk Bize bırakılan mirası korumak ve geliştirmek için her birimiz üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Onun fikirleri, ilkeleri ve devrimleri bize yol göstermeye devam edecektir. Gazi dahil tüm şehitlerimizi anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve minnetle anıyor, bize emanet ettikleri Cumhuriyeti korumaya devam edeceğiz. Söz veriyoruz. Türk milleti olarak birlik ve beraberlik içinde, Atatürk’ün iznini bırakmadan, daha aydınlık bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu