Haber

Ordu’da trafik kazasında hayatını kaybeden Melih Koç adına ailesi okul yapacak.

Geçen yıl Ordu’da trafik kazasında hayatını kaybeden Melih Koç’un adı, ailesinin yaptıracağı kreşe verilecek.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, hayırsever iş adamı Müjdat ve oğlu Cem Koç tarafından Fatsa ilçesinde yaptırılacak 4 derslikli anaokulu ile ilgili protokol imzalandı.

Melih Koç’a Allah’tan rahmet dileyen Vali Tuncay Sonel, “Melih Koç Anaokulumuz 4 derslikli olacak. Orada büyüyecek çocuklarımızın duaları yeter. Sizin gibi hayırseverlerin çoğalmasını temenni ediyoruz Allah razı olsun. sen.” söz konusu.

Göreve başladığı dönemde il genelinde 66 okulda deprem riski olduğuna işaret eden Sonel, “Deprem riski taşıyan bu okulların hepsini yıktık. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Milli Eğitim Bakanlığımızın da desteğiyle. ve hayırsever iş insanlarımız ile 55 okula ulaştık, okulumuza ve toplamda 782 dersliğe ulaştık.” dedi.

Eski Ordu Milletvekili Eczacı Müjdat Koç, Vali Sonel’in bir süre önce Fatsa’daki kreşin açılışında yaptığı konuşmadan etkilendiğini belirterek, “Kreşimizi kaybettiğim çocuğumuz adına yapmak istiyoruz. bir trafik kazası. Dualarımızın evladımıza ulaşacağına inanıyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu