Haber

Pekin, buz ve kar sporlarını teşvik etmek için üç yıllık bir eylem planını açıkladı

PEKİN, 29 Temmuz (Xinhua) — Pekin, buz ve kar sporlarını teşvik etmek için buz ve kar sporları nüfusunu 2025 yılına kadar 12 milyona çıkarmayı amaçlayan üç yıllık bir eylem planı açıkladı.

Plana göre her bölgede en az bir adet kapalı standart buz pateni pisti yapılacak ve 2025 prestiji ile Pekin’de 50’den fazla standart buz pateni pisti olması sağlanacak. Ayrıca en az beş uluslararası üst düzey buz ve kar pisti yapılacak. spor etkinlikleri her yıl düzenlenecektir.

Plana göre Kış Olimpiyatları mekanları, yani Pekin’deki Shougang Park, Wukesong SporMerkez, Pekin Olimpiyat Parkı, Başkent Kapalı Stadyumu ve Yanqing Olimpiyat Bölgesi kullanılarak Pekin’de beş buz ve kar sporları sahası inşa edilecek.

Plan, Pekin’deki buz ve kar sporları gereksinimlerini karşılamak için parklar ve yeşil alanlar, nehirler ve göller gibi mevcut tüm alanların kullanılmasını öngörüyor.

Pekin ayrıca buz ve kar sporları alanlarının güç tasarruflu yenilenmesini destekleyecek, kayak merkezleri ve buz ve kar turizm merkezleri gibi alanlarda 5G ağlarının kapsama alanını iyileştirecek ve yerlerin akıllı hale getirilmesini teşvik edecek.

seydisehir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu