Haber

Peru’daki depremzedeler için toplanan yardım malzemeleri Türkiye’ye gönderildi

Peru’da meydana gelen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından toplanan insani yardım malzemeleri Türkiye’ye gönderildi.

Lima’daki Türkiye Büyükelçiliği tarafından afetzedeler için paketlenen koliler, Türk Hava Yolları (THY) kargo uçağıyla afet bölgesine gönderildi.

Büyükelçilikten yapılan açıklamada, Türkiye ile Peru arasında 12 bin kilometreyi aşan coğrafi mesafeye rağmen Türk milletinin acısını derinden paylaşan Peru’daki Türkiye dostlarının büyük ilgi gösterdiği bildirildi. kampanya.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ülkede yaşayan Türk vatandaşları ve Peruluların katkılarıyla toplanan 9,5 tonluk yardım malzemesinin içinde ısıtıcı, uyku tulumu, kışlık kıyafet ve 3 bin 958 battaniye olduğu kaydedildi.

Peru ile Türkiye arasında direkt uçuş olmaması nedeniyle malzemelerin THY’nin Peru’dan LAS firmasına ait kargo uçağıyla Kolombiya’nın başkenti Bogota üzerinden tarifeli seferi ile Türkiye’ye ulaştırılacağı bilgisi paylaşıldı.

Büyükelçilik, toplanan yardımların Türkiye’ye ulaştırılmasında kolaylaştırıcı rol oynayan Perulu yetkililere ve Jorge Chavez Uluslararası Havalimanı’nı işleten Lima Airport Partners’ta (LAP) görev yapan Türk vatandaşlarına teşekkür etti.

kizilorenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu