Haber

Rezzan Epözdemir’in Cem Garipoğlu’ndan Açıklaması Şaşkın, Fatih Altaylı’dan Savunma

Avukat Rezzan Epözdemir, katıldığı Fatih Altaylı programında Münevver Karabulut’u vahşice katleden Cem Garipoğlu’nun öldürülme nedenlerinden birinin ‘Mayasız Ayin’ olabileceğini söyledi. Epözdemir’in açıklamaları antisemitik olarak yorumlanırken, Fatih Altaylı’dan bir savunma geldi.

Vahşice katledilen Münevver Karabulut olayı geçtiğimiz günlerde yeniden gündeme geldi.

Oyuncu Nilperi Şahinkaya’nın katil Cem Garipoğlu’nun ablası ve ablasının paylaşımıyla çektirdiği fotoğraf, akıllara yıllar sonra katledilen genç Münevver’i getirdi.

Karabulut ailesinin avukatı Rezzan Epözdemir, Fatih Altaylı’nın programında mahkemenin cinayet sebebi için 4 konuyu araştırdığını, bunlardan birinin ‘Mayasız Ayin’ olduğunu söyledi.

?

‘Mayasız Ayni’, Yahudi inancından reşit olan herkesin bir bakireyi öldürmesi gerektiğini iddia eden rivayetlerden biridir.

Hem Fatih Altaylı hem de Rezzan Epözdemir açıklama yaparken, Epözdemir’in mahkemenin bu konuda araştırma yaptığı ve bu tür olayların Osmanlı İmparatorluğu döneminde de yaşandığı yönündeki açıklaması sosyal medyada antisemitizm olarak yorumlandı.

Altaylı, “Avukat Rezan Epözdemir’in programımda yaptığı ve kimileri tarafından Yahudi aleyhtarı olmakla itham edilmesine neden olan açıklamalar Epözdemir’in şahsi görüşü değil, mahkemenin cinayet sebebi olarak araştırdığı sebeplerden biridir. Anti-Semitik söylemi olan biriyle konuşmak bile istemiyorum.” terimleri kullandı.

Avukat Epözdemir de Altaylı’nın paylaşımından alıntı yaparak mahkemenin soruşturmalarından bahsettiğini söyledi.

“Fatih Altaylı ile yaptığımız ve aşağıda linkini paylaştığım programda Fatih bey bana cinayetin ilişkisini soruyor ve mahkeme binlerce sayfa onlarca dosyaya rağmen sebebini tespit edememiş diyorum, üzerinde duruluyor. 4 farklı senaryo ve mahkemenin üzerinde durduğu bu senaryoları anlatıyorum. Mayasız ritüel de bu ilişkilerden biridir. Bu benim görüşüm değil, duruşma tutanaklarına ve ilişkiye yansıyan bir durumdur. Yayının ilgili bölümünü izlemeden beni Yahudi aleyhtarı bir açıklama yapmakla suçlamanız kesinlikle kötü niyetli ve asla kabul etmeyeceğim bir yaklaşımdır. Bu tür gerçek dışı, art niyetli ve maksatlı açıklamalar, bu vahşi ve vahşi cinayeti meşrulaştırmaktadır. Herkesi bu konuya dikkat etmeye davet ediyorum. Selam ve sevgiler”

‘Mayasız Ayin’ olasılığı sosyal medyada da gündem oldu ?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu