İş

Samile Mümin, Visa Türkiye Genel Müdürü olarak atandı

Visa, 3 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Visa Türkiye Genel Müdürü olarak Samile Mümin’in atandığını duyurdu. Mümin, dünyanın önde gelen dijital ödeme şirketi Visa’nın ana şirketlerinden biri olan Türkiye’deki stratejisini sürdürme misyonunu üstlenecek. Avrupa’daki pazarlar. Yeni görevinde Visa Güney Avrupa Bölge Genel Müdürü Bea Larregle’a rapor verecek ve İstanbul ofisinde görev yapacak.

Finansal hizmetler, analitik analiz, kredi ve ödeme sistemleri konularında 25 yıllık deneyime sahip olan Samile Mümin, daha önce çok uluslu şirketlerde iş geliştirme ve ticari dönüşüm süreçlerini yönetmiştir.
  
Visa Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin, “Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte Visa’ya katılıp Türkiye’deki dijital dönüşüme katkıda bulunmaktan heyecan duyuyorum. Dijital ödemeler, ekonominin gelişimine değerli katkılar sağlıyor. Ancak daha yapılacak çok şey var.” işletmeleri ve tüketicileri desteklemek için “Visa’nın ağı ve uzmanlığı, Türkiye’nin inovasyon yolculuğunu hızlandırmak için eşsiz bir fırsat sunuyor.”

Visa Güney Avrupa Bölge Genel Müdürü Bea Larregle atamayı şu sözlerle değerlendirdi: “Samile’nin Türkiye’deki iş ortaklıklarımıza yeni perspektifler ve fırsatlar getirerek büyük değer yaratacağına eminim. Onun atanması, Visa’nın Türkiye’ye olan bağlılığını ve bizim varlığımızı daha da güçlendiriyor. Aynı zamanda kalkınma çabalarımızın değerli bir yansımasıdır”.

Samile Mümin, kariyerine Demirbank’ta başlamış ardından HSBC Bank’ta devam etmiştir. Daha sonra Moody’s’in ardından Asseco’nun Güney Avrupa Bölgesi’nde Türkiye İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. İş geliştirme ve satışta farklı liderlik rolleri üstlendiği Experian’a 2012 yılında katıldı. Mümin, 2020 yılında Experian Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu