Haber

Sarıyer’de kullanılmayan ahşap konak yandı

Sarıyer’de kullanılmayan ahşap konak yandı

İSTANBUL – Sarıyer’de terk edilmiş 3 katlı ahşap konak alev aldı. Yangın komşu binalara da sıçradı. Ahşap bina kullanılamaz hale gelirken, mahalleli büyük panik yaşadı.

Yangın, Sarıyer Büyükdere Çoban Kızı Sokak’ta saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 katlı ahşap konakta henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Konaktan yükselen alevleri gören mahalleli, itfaiye ekiplerine haber verdi. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. Yanan konak kamera görüntülerine yansıdı.

Yangının boyutu vatandaş kamerası tarafından ortaya çıkarken, mahalle sakinleri de büyük panik yaşadı. Ahşap binada çıkan alevler yan binaya da sıçradı. Salgın önlenirken binada kimsenin bulunmadığı öğrenildi. Çevredeki binalarda bulunan vatandaşlar tedbir amaçlı tahliye edildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla söndürüldü.

Mahalle sakini Berat Can Kara, olanları anlatarak, “İş yerinde öğle yemeğine çıktım. Yanan malikaneden çıkarken koku aldım. Komşular odun falan yakıyor sandım. Arkadaşımla dışarı çıktık. Çevrede dumanlar vardı, hemen itfaiyeyi aradık. 5-10 dakika içinde itfaiye geldi. Söndürmeye başladılar, çok büyük bir yangındı. 2. veya 3. kattan kimse lafını kullanmadı. ikinci veya üçüncü kat.

Bir diğer mahalle sakini Fatih Kutluata, “Çok yakın oturuyorum. Koku ile camlarımızı açtık. Çabuk dışarı çıktık. Çok üzücü bir olayla karşılaştık. Çok eski bir yerdi. Kullanılmıyordu. Hala satılık tabelası vardı. Bütün mahalle olarak müdahale edilmesi gereken yerleri aradık. Yangının etrafa yayılıp büyüyeceğinden çok korktuk. Maalesef burada böyle önemli bir durumla karşılaşmadık. Bir şekilde hallediyorlar. Çok üzüldük” şeklinde konuştu.

Yangınla ilgili soruşturma sürüyor.

haber-aralik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu