Haber

Selvi Kılıçdaroğlu’ndan ‘okul öncesi eğitim’ paylaşımı

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, “Devlet tüm çocuklara okul öncesi eğitimde kaliteli eğitim imkânı sağlamalıdır. Ekonomik olarak dezavantajlı ailelerin çocukları da ülkedeki diğer çocuklarla aynı kalitede eğitime erişebilmelidir. Bu nedenle okul öncesi eğitim tüm çocuklarımız için gereklidir.

Selvi Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Bilimsel araştırmalar, insan beyninin yüzde 80’inin 3 yaşına kadar oluştuğunu söylüyor. 0-7 orta yaşı çok hızlı ve çocuğun geleceğini belirliyor. Bu nedenle okul öncesi eğitim tüm çocuklarımız için gereklidir.

Uzmanlara göre okul öncesi eğitimin faydaları saymakla bitmiyor. Çocukların sosyal becerileri gelişir, yeteneklerini keşfeder, paylaşmayı öğrenir ve eğitim hayatlarında başarılı olurlar. Okul öncesi eğitim ayrıca işsizliğin, kabahat oranlarının ve diğer zorlukların azaltılmasına da katkıda bulunur.

Eğitim tüm çocukların temel hakkıdır. Devlet, tüm çocuklara okul öncesi eğitimde kaliteli eğitim olanağı sağlamalıdır. Ekonomik olarak dezavantajlı ailelerin çocukları, ülkedeki diğer çocuklarla aynı kalitede eğitime erişebilmelidir.

Çocuklar ne kadar memnun olursa, maliyet o kadar yüksek olur, çocuklar o kadar eşit fırsatlar elde eder, toplum olarak o kadar ilerleriz. Çocuklarımızın hayata iyi bir başlangıç ​​yapması için hep birlikte çaba göstereceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu