Yaşam

TINA TURNER SON YILLARINI NASIL GEÇİRDİ?

Amerikalı müzisyen, dansçı, oyuncu, yazar, moda ikonu… 83 yaşında hayatını kaybeden Tina Turner’ın son günlerini nasıl geçirdiği ortaya çıktı.

Tina Turner, İsviçre’deki son günlerini ‘ev’ dediği pitoresk bir göl kenarında (Küsnacht) geçirdi. Daily Mail’in haberine göre, müziğin efsane ismi Zürih yakınlarındaki Küsnacht’ta sokaklarda dolaşıp tasarımcı kıyafetleri ve gurme yemekler satın alıyordu. Boş zamanlarında bir parkta oturup Zürihsee Gölü’nden karla kaplı dağları seyrederdi… Turner, Porsche Cayenne’iyle dar sokaklarda dolaşmayı severdi.

DÜRÜST, DOST, SEVGİLİ

İsviçre’deki komşular Turner’dan “mütevazı, arkadaş canlısı ve kibar biri” olarak söz ediyor. Yerel bir kasap olan Benny Lang, mailonline’a “Tina Turner bazen alışveriş yapmak için şehre gelirdi. Bir yardımcısı vardı ama kocası Erwin ile alışverişe gitmeyi severdi,” diyor.

1995’TE TAŞINDILAR

Tina Turner, Alman kocası Erwin Bach’ın Zürih yakınlarında EMI Music’in İsviçre ofisini kurmasının ardından 1995 yılında Küsnacht’a taşındı. Çift 2013 yılında dünyaevine girdi.

Aynı yıl Tina Turner İsviçre vatandaşı oldu. İsviçre vatandaşı olmak için Almanca öğrenen Turner, büyük kalesinden birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki Horn halk parkında yoga dersleri almaya başladı. Bir komşu, “Burada yaşamaya başladığında yogaya başladı. Parkta yapılan derslere katılırdı” diyor.

PARKA GİTMEYİ SEVDİ

Turner’ın bir başka komşusu şöyle hatırlıyor: “Parka gitmeyi ve su kenarında oturmayı severdi. Çok huzurlu bir yer. Çok cana yakındı.”

AYAKKABILAR İLGİ GÖRDÜ

Turner ayrıca Laredo tasarımcı giyim mağazasına da uğrardı. Mağaza çalışanı Arzu Özoğuz, Daily Mail’e şunları söyledi: ‘Mağazaya Bayan Turner gelirdi. Çok mütevazı bir insandı. Karısı Erwin ile gelirdi. Kibirli biri değildi. Ayakkabıları severdi. Burada İtalyan tasarımcılar tarafından yapılmış çok güzel ayakkabılarımız var. Kıyafet de satıyoruz. Bayan Turner bunları almaya bayılırdı. Ayrıca eşi Erwin için kaşmir kazaklar aldı”.

EŞLERİYLE YÜRÜMEKTEN KEYİF ALDILAR

Köyde yaşayan Carmen, “Tina Turner’ı kocasıyla sokakta yürürken görürdüm. Birlikte çok rahat ve mutlu görünüyorlardı” diyor.

KUSNACHT HAKKINDA: “BURADA HUZUR İÇİNDE YAŞIYORLAR”

İsviçre’nin finans başkenti Zürih yakınlarındaki Küsnacht, birçok varlıklı insana ev sahipliği yapıyor. Bu antik bölgeye damgasını vuran birinci sınıf mağaza ve restoranlarda yaygın olarak İngilizce konuşulmaktadır. Bir sakini şöyle diyor: “Zengin insanlar burada hayatlarını huzur içinde yaşıyor. Onları kendi hallerine bırakıyoruz ve olmak istedikleri kişi olmalarına izin veriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu