Teknoloji

Tiny11, “hafif” bir Windows 11 isteyenler için indirilebilir

Windows 11’in talep ettiği sistem gereksinimleri birçok bilgisayar için yüksek sayılabilir. Neyse ki, şimdi bu sorunun bir analizi var. Tiny11 adlı işletim sistemiYalnızca donanım sıkıntısını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda önceden yüklenmiş birçok uygulamayı da ortadan kaldırır.

minik11, NTDEVgeliştirilmiş ve ağırlıklı olarak Windows 11 Pro’nun 22H2’si ISO tabanlı. Windows 10 için aynı fikir üzerine hızlı bir şekilde inşa edildi. Tiny10’un devamı niteliğindedir.

İşte NTDEV’in Twitter’da paylaştığı o şey: Sonunda burada! Windows 11 Pro 22H2 tabanlı Tiny11, standart bir Windows kurulumunun getirdiği şişkinlik ve dağınıklık olmadan rahat bir bilgi işlem deneyimi için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Windows 11’in bu alternatif sürümü bir süredir geliştiriliyor ve geçmişte erken önizleme sürümleri indirilebiliyordu. Ancak bu son sürüm sorunsuz bir kullanım sunuyor.

sistem ihtiyaçları sadece 2GB RAM (Windows 11’in kendisi için en az 4 GB’a ihtiyacınız var) ve 8 GB depolama alanı. Ayrıca Tiny11, birçok bilgisayar için bir sorundur. Ayrıca TPM ve Faithful Boot gibi güvenlik gereksinimlerinden de vazgeçer.

Hesap Makinesi, Not Defteri ve Paint gibi temel uygulamalar hala Tiny11’e dahildir. Ama örneğin Microsoft Edge kaldırıldı.

Yüklemek için bu “hafif” Windows 11’i indirmekte özgürsünüz. Ancak bunun korsan bir sürüm olmadığını unutmayın. Normal Windows’ta olduğu gibi, işletim sistemini çalıştırmak için geçerli bir lisans anahtarına ihtiyacınız olacaktır.

haber-surmene.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu