Haber

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır: İsrail’in Gazze’deki zulmünü yalnızca Türkiye takip ediyor

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, İsrail’in Gazze’deki zulmünü tüm dünyanın izlediğini, Filistin halkını yalnızca Türkiye’nin koruduğunu söyledi.

Başkan Bayındır, Beyşehir Belediyesi’nin kasım ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırıma değindi.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınayan Bayındır, konuşmasında İsrail’in savaş hukukuna aykırı insanlık dışı bir davranış sergilediğini ve durumu kınadıklarını belirtti.

Bayındır konuşmasına şöyle devam etti:

“Hiçbir savaş hukukunda yeri olmayan, sivillere, çocuklara, gençlere, yaşlılara, erkeklere ve kadınlara karşı uygulanan bu vahşette katlediliyor, hastanelerden üniversitelere kadar pek çok kamu kurumu ve özel mekan pervasız bombardımanlarla yok ediliyor. Devletimizi, milletimizi ve milletimizi korumak için Allah’ın kimseye ihtiyacı yoktur.” Bunun olmasına izin vermeyin. Zulmü bütün dünya izliyor, sadece Türkiye koruyor. Hala bastonlarla kaçmaya çalışan anneleri, bebeklerini, gözleri yaşlı, yaralıları gördükçe üzülüyoruz. Allah Filistin’e yardım etsin. Allah dünya kamuoyuna sağduyunun hakim olacağı günleri göstersin.”

Bayındır, konuşmasının son bölümünde belediyenin yaptığı çalışmalar ve yapmayı planladığı çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Toplantıda gündeme alınan ve görüşülen 14 konu ilgili komitelere aktarıldı.

haberyaglidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu