Haber

Bursa, Hatay’daki konteyner sahalarını doldurmaya başladı

HATAY (İGFA)– 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremin ardından Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerine atanan ve depremin 8. gününde büyük yıkımın yaşandığı Hatay’a çekilen Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’deki yaraları sarmaya devam ediyor. bölge.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’da üstlendiği üç ana misyondan biri konteyner kentler heyetidir. Özellikle depremzedelerin çadırlardan konteyner kentlere bir an önce taşınabilmeleri için çalışmalara hız veren Büyükşehir’de sağlık merkezleri, ibadethaneler, berberler, çocuk oyun alanları, resmi yaşamlarını sürdürebilecekleri çok amaçlı çadırlar da yer alıyor. depremzedelerin günlük yaşamlarına devam edebilmeleri için konteyner kentlerde eğitim, kafeterya ve çamaşırhane alanları oluşturuldu. oluşturacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, STK’lar ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla sağlanan konteynerler alanları doldurmaya başladı.

50 bin metrekareden oluşan iki bölgenin altyapısını tamamlayan ekipler, bu bölgelere konteyner montajına hız verdi.

112 konteynerin montajı planlanan 1. bölgede 70 konteynerin montajı tamamlanırken, 504 konteynerin yer alacağı 2. bölgede muhafazası tamamlanan konteyner sayısı 200’ü geçti.

Bu ortada bine yakın konteynerin bulunacağı 3. bölgede taban güçlendirme ve dolgu çalışmaları tamamlanırken, altyapı çalışmaları da hızla devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu