Haber

Bursa’da Gölyazı yolu yenileniyor

BURSA (İGFA) – Bursa’da raylı sistem, köprü ve kavşaklar, yeni yollar ve yol genişletme çalışmaları ile ulaşım problemine esaslı tahliller üreten Bursa Büyükşehir Belediyesi, öteki taraftan mevcut yolları daha sağlıklı hale getirmek için çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Bursa’nın 17 ilçesini kapsayan bu çalışmalar kapsamında İzmir yolu ile Gölyazı ortasındaki 4300 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğindeki yol da yenileniyor. Tarihi, Milattan Evvel 6’ncı yüzyıla kadar uzanan ve kentin en varlıklı antik yerleşimlerinden olması nedeniyle bilhassa hafta sonları ziyaretçi akınına uğrayan Gölyazı’ya ulaşımın sağlandığı yolda 40 bin ton hafriyat dolgu çalışması yapıldı. Sıcak asfalt kaplama çalışmalarının da başladığı yola yaklaşık 8 bin ton asfalt dökülecek. Bu çalışmanın tamamlanması ile birlikte Gölyazı’ya ulaşım da daha konforlu hale gelecek.

Kent merkezinde Adliye Kavşağı, Fuat Kuşçuoğlu ve Balıklıdere köprüleri üzere dev bütçeli yatırımların devam ettiğini hatırlatan Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, öbür taraftan mevut yolların daha sağlıklı hale getirilmesi için de ağır bir gayret harcadıklarını söyledi. Makul bir program dahilinde çalışmaların 17 ilçede de kesintisiz bir biçimde devam ettiğini lisana getiren Lider Aktaş, “Gölyazı da sadece Bursa’mızın değil ülkemizin önemli turizm değerlerinde biri. Özellikle hafta sonları yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşanıyor. Yolun daha konforlu hale getirilmesi için muhtarımızın da yoğun talepleri vardı. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kısa zamanda artık Gölyazı’ya ulaşım da daha konforlu hale gelecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu