Haber

CHP, Halk TV ile Protokolü Feshetti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Fazilet, CHP’nin Halk TV ile olan protokolü tek taraflı olarak fesh ettiğini açıkladı.

Erdem yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Halk TV adlı TV kanalı ile partimiz arasında yapılan ve Anayasa Mahkemesi ile Sayıştay denetimine tabi olan 1 Ocak 2023 tarihli protokolün 6.3. maddesi kapsamında partimiz tek taraflı olarak fesih hakkını kullanmış olup, Halk TV ile tüm ilişkimiz sona ermiştir.”

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Avukat Çağlar Çağlayan’ın Ankara 54. Noteri’ne verilmek üzere hazırladığı fesih yazısında CHP ve Halk Radyo ve TV Yayıncılık A.Ş. 1 Ocak 2023 ortasında sözleşme imzalandığı ve varsa daha önce imzalanan tüm sözleşmelerin bu sözleşmenin ilgili maddesi gereğince feshedildiği hatırlatıldı.

Aşağıdaki terimler tasfiye dahil edildi:

“1 Ocak 2023 tarihli sözleşmenin 6.3. maddesi, sözleşmenin 7 gün önceden bildirmek kaydıyla tek taraflı ve tazminatsız olarak feshedilebileceğini düzenlemektedir. Bu çerçevede, bu bildirimin tarafınıza tebliğinden itibaren sözleşmede yazılı süreyi (7 gün) geçtikten sonra, yukarıda belirtilen madde uyarınca sözleşmeyi tek taraflı ve tazminatsız olarak feshedmiş bulunmaktayız. Saygılarımızla vekaleten bildiririz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu