Haber

Özgür Özel: Kılıçdaroğlu’nun HDP’yi ziyaret etmesi mümkün

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı. Kılıçdaroğlu, adaylık sürecine ilişkin değerlendirmelerinin sürdüğünü söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’dan davet aldı.

Sancar, “Toplumda güçlü bir değişim isteği var. Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığının hayırlı olmasını bekliyoruz. Kendisiyle genel merkezimizde görüşmek üzere ziyaretini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Habertürk yayınına katılan CHP Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özel, soru üzerine “HDP’ye ziyaret mümkün” dedi.

Özel, şöyle konuştu: “Mithat Sancar’a tebrikleri için teşekkür ediyoruz, bu çok değerli.

Bir cumhurbaşkanı adayı tüm siyasi partileri ziyaret edebilir. Tüm siyasi partileri ziyaret etmek, onlarla görüşmek ve Türkiye’yi nasıl yöneteceğini anlatmakla yükümlüdür. Çünkü seçmenleri ve siyasi partileri ayırmak söz konusu değil. Geçmişte bunun birçok örneğini verdik.

Seçim güvenliği yolunda tüm siyasi partilerle birlikte HDP’yi ziyaret ettik. O dönemde tek bir MHP randevu vermedi. AK Parti’ye de gittik.

Diğer taraflar ziyaret edildiği için kampanya sürecinden önce veya kampanya sürecinde ziyaret etmek mümkündür. Burada herhangi bir sorun görmüyorum. Daha önce Halkların Demokratik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret etmek istediğinde randevu alarak eş genel başkanların ziyaretini kabul etmiştik. Sayın genelkurmay başkanı bir takım olaylar olunca değerli eşbaşkanları aradı…” (HABER MERKEZİ)

habergolyaka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu